Blog Kategorileri
Oto Bakım Temizlik Ürünleri
Oto Bakım Temizlik Ürünleri
03 Mayıs 2017

Her araba sahibinin en az her yılda bir kerede olsa da oto bakım temizlik yapmaktadır. Her yıl gösterilen bu özen geniş çaplı ve titizlikle yapılmaktadır. Sadece yapılmanın yanında burada asıl amaç sadece arabanın sık temiz görünmesinin yanında performansının korunması, kullanılan arabanın sağlıklı ve sistemlerinin düzgün şekilde çalışması yönünde oto bakım temizlik yapılmaktadır.

Oto bakım temizlik malzemelerine nerden ulaşırız?

Bu işlemler yapılırken harcanılan paraya değmesi bakımından uğranılması gerek ve erişimi gayet kolay otoavm.com ilk adres konumdadır. A’dan Z’ye istenilen her türlü oto bakım temizlik, içi aksesuar, dış aksesuar, temizlik malzemeleri, park sistemleri, yaz ve kış malzemeleri, güvenlik, yazılım, ses ve görüntü sistemleri ve bunun gibi birçok malzemeye anında ulaşabileceğiniz güvenilir adres.

Oto bakım temizlik sadece arabanın yıkanması değildir. Periyodik olarak yapılması gereken ve aksatılmaması gereken bir konudur. Oto bakım temizlik yaptırdığımız zaman oluşabilecek; öncelikle seyahat halindeyken beklenmedik arızaları minimuma düşürmek, aracın daha güvenilir, düzgün ve sistemli çalışmasını konusunda daimiliğini sağlamak, performans seviyesini maksimum da tutmaktır.

Oto bakım yapılırken nelere yapmalı ve nelere bakmalıyız?

Oto bakım temizlik de öncelikle bir arabayı ayakta tutan ilk şey lastiklerdir ve yapılması gereken ilk şey lastik havasının kontrolü aynı zamanda bulunulan mevsime uygun lastiklerdir. Araç göstergelerinin kontrolü, aracın çevresiyle iletişimini sağlayan aynaların tam olması kırık ve çatlakların olmamasına dikkat edilmeli, aracın ön ve arka ışıklarının sağlıklı çalışır olmasına dikkat edilmeli, farların ve elektrikli aksamın kontrolü, araç fren baskı balata, yağların kontrolü; motor yağının kontrolü ve hidrolik yağı kontrolünü kapsamaktadır. Bunlara ek olarak, silecek suyu, radyatör suyu akü kontrolü, yakıt filtresi, hava filtresi, gibi parçaların bakımları yapılmasına özen gösterilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.