Blog Kategorileri
Krom Aksesuarlar le Aracınızı Yenileyin!
Krom Aksesuarlar le Aracınızı Yenileyin!
16 Mayıs 2017

 

Krom aksesuarlar arabada ön ve yan koruma olarak kullanılabilir. Koruma amaçlıdır ve araçlara uygun boyut ve tipte farklı modelleri mevcuttur. Aynı zamanda krom aksesuar kullanımı ile aracı daha dikkat çekici bir görünüme kavuşturmak da mümkündür. Krom aksesuarlar koruma amacının dışında estetik amaçlı da tercih edilebilen aksesuarlardır. Araçlarda bulunan plastik parçaların zamanla eskimesi veya güneşe maruz kaldıkça renginin atması sonucunda tercih edilebilecek krom aksesuarlar uzun süreli kullanımlar için uygun parçalardır. Ön ve yan koruma, kapı kolu, cam çerçeve çıtası, stop çerçeve, far çerçevesi, sinyal çerçevesi gibi pek çok alanda farklı modellerde kullanılabilir. Farklı model araçlara uygun şekilde satışı ile Otoavm.com adresinden uygun fiyatlarla krom aksesuar çeşitleri temin edilebilir.

Krom Aksesuar Tercih Etme Sebepleri

Krom dayanıklı ve sert oluşuyla bilinen bir madendir. Kolayca şekil alışı sebebiyle pek çok alanda güvenilir bir şekilde kullanılabilir. Otomobil aksesuar imalatı, en çok bilinen kullanım alanlarındadır. Paslanmaz özelliği sebebiyle krom aksesuarlar otomobilde çok fazla kullanılır ve estetik açıdan da özellikle tercih edilebilir. Krom üretimi çok farklı şekillerde ve kalitelerde yapılır. Bu nedenle otomobil dış aksesuarı olarak kullanılacak krom aksesuar konusunda titiz olunmalıdır. Krom aksesuarlar sadece estetik açıdan değil otomobilin kullanım kalitesini arttırarak güvenliğini de sağlayacağından tercih edilmelidir. Otoavm.com sitesinde pek çok modelde ve kalitede üretilen krom aksesuar uzun ömürlü kullanımlar için uygundur.

Krom Aksesuarların Temizliği

Krom aksesuar temizliğinde yumuşak bez seçimi daha doğru olacaktır. Krom parlatılmasında en etkili malzemeler de amonyak ve deterjandır. Aynı oranlarda karıştırılacak amonyak ve deterjan ile seçilecek yumuşak bir bez yeterli olacaktır. Bu karışım ile silinen krom aksesuarlar temizlenerek daha parlak bir görünüme kavuşacaktır. Bunun dışında kullanılacak bir yöntem de alüminyum folyo ile temizlemektir. Hafif nemlendirilen krom aksesuarlar, alüminyum folyonun parlak kısmı ile bir süre ovulur. Sonra tekrar nemli bez ile temizlenir. Bu şekilde krom aksesuarlar eskisinden daha parlak bir görünüm alır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.